Hazır Site Kodları Web Siteniz İçin Hazır Site Kodları

 • Onur YURT
 • iletisim@hazirsitekodlari.com
 • 57

  Makale

 • 3

  Yorum

 • 8

  Kategori

Webmaster adına tüm bilgi ve paylaşım platformudur.

Senin Kodun

Ana Sayfa / Wordpress / WordPress Kalıcı Bağlantılar SEO İncelemesi

WordPress Kalıcı Bağlantılar SEO İncelemesi
WordPress Kalıcı Bağlantılar Nedir ?

WordPress yazılımının kendi içerisinde bulundurduğu özelliklerden birisi olan wordpress kalıcı bağlantılar kendi içerisinde karmaşık gibi görünse de aslında anlaşılabilir bir yapıdadır. WordPress kalıcı bağlantı ayarları ile web sitenizin link yapısını dilediğinizi gibi ayarlayabilirsiniz, peki nedir bu link yapısı ? Hemen 3 farklı örnek ile örneklendirelim ;

 • http://www.seninkodun.com/blog/makaleadi.html
 • http://www.seninkodun.com/blog/makaleadi/
 • http://www.seninkodun.com/index.php?p=11

Yukarı da birbirinden farklı 3 kalıcı bağlantı örneği mevcut, şimdi aşağıda ki bilgiler ışığında bu yukarı da bulunan 3 kalıcı bağlantı örneğinin mantığını anlayalım ve wordpress kalıcı bağlantı ayarlarımızı kendimize göre yapılandıralım.

WordPress Kalıcı Bağlantılar Ne İşe Yarar ?

Kısaca anlatmamız gerekirse wordpress kalıcı bağlantılar web sitenizin tarayıcı da çıkan link yapısını belirler, yukarı da örneklendirdiğimiz “3 satır” gibi. Arama motorlarının trend algoritmalarına göre rakiplerinizden geride kalmamak için link yapınızı (kalıcı bağlantınızı) belirlemeniz web sitenizin site için seo ayarları konusunda ki en önemli kriterlerinden birisidir. Tüm bunları göz önüne aldığımız da web sitenizi kurduğunuz andan itibaren kendinize kalıcı bağlantılar konusunda tek bir yol çizmeniz gerektiğini öneriyoruz, çünkü bir web sitesinin link yapısı değiştiği zaman arama motorları tarafından tüm sayfalar en baştan ele alınır ve arama motorları üzerinden gelen ziyaretçileriniz yaşayabileceğiniz sıralama kayıplarından dolayı düşüş yaşayabilir. Yani kısacası hit kaybı yaşayabilirsiniz.

En İyi WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarı Nedir

Yukarı da bahsettiğimiz üzere arama motorlarının trend algoritmaları çok önemlidir, bu noktada kalıcı bağlantılar her geçen sene değişen bir kriter değildir, geçtiğimiz yıllarda (/makaleadi.html) uzantılı link yapıları arama motorları tarafından sevilen konumdayken son 3 yıldır (/makaleadi/) şeklinde ki yapılar daha olumlu karşılanmaktadır. Sektör sektör incelerseniz büyük ve popüler web sitelerinin tercihlerinin de bu yönde olduğunu görebilir ve kendinize bu konuda bir yol çizebilirsiniz.

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarlarımı Nasıl Değiştiririm ?

WordPress kalıcı bağlantı ayarı değişimi için adımlar aşağıdadır

 1. Admin panelinize girin
 2. Sol menünüzde Ayarlar sekmesini bulun ve mouse ile üzerine gelin.
 3. Sağa doğru açılan bölümde muhtemelen 6.sıra da olan Kalıcı Bağlantılar sekmesine tıklayın.
 4. Karşınıza gelen sayfa da 6 adet birbirinden farklı link yapısını sergileyen seçenekler çıkacaktır, buradan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Önerimiz : 5.sıra da bulunan “Yazı İsmi” adlı seçeneği seçmenizdir, yukarı da bahsettiğimiz en iyi kalıcı bağlantı ayarı paragrafı bu kısmı simgelemektedir.

BENZER KONULAR

WordPress nedir Faydalı bilgiler
WordPress nedir Faydalı bilgiler DEVAMI
 • 9 Haziran 2020 | 0 | 1025
Wordpress | Kategorisine Ait Yazıların Daha Fazlası...

KONU HAKKINDA (Yorum Yapılmamış) | SENDE YORUM YAP DESTEK OL!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

BEN KİMİM?

Onur YURT

Web Developer And Coder

Merhaba arkadaşlar Adım Onur YÜRT Bursada doğdum ve yaşıyorum 2009 yılından itibaren web hayatına adım attım ve şuanda bulunduğum sayfayı açtım amaçım sizlere birşeyler öğretmek ve kazandırmak Web tasarım konusunda kendimi yeterince geliştirdiğime inanıyorum bu bilgileri zamanla siz değerli takipçilerime sunmak yeterince bildiğim kodlama diller Css3, Html5, Javascript ve Php dir.

POPULER KONULAR

Hazır Site Kodları Web Siteniz İçin Hazır Site Kodları...